MF type (Silnik liniowy z płaskim rdzeniem/długi skok/duża moc)

Wprowadza typ MF, zapewniający dużą moc i długi skok przy użyciu płaskiego silnika z rdzeniem.

Typ MF

Długi skok i duża moc przy użyciu płaskiego silnika z rdzeniem.

Maksymalny skok: 4 m

Maksymalna prędkość: 2500 mm/s

Dokładność pozycjonowania: ± 5µm

Maksymalna ładowność: od 7 do 160 kg

Funkcje

01 Duża prędkość, daleki zasięg (aż do 4 metrów)!

Największą zaletą robotów jednoosiowych z silnikami liniowymi jest to, że nie ma krytycznych ograniczeń prędkości, jak w przypadku śrub kulowych. Nie ma redukcji prędkości maksymalnej nawet podczas transportu na długich dystansach. Ponadto, maksymalny skok jest ustawiony standardowo do 2m w przypadku typu MR i do 4m w przypadku typu MF. Zwłaszcza w przypadku transportu na duże odległości czas cyklu został drastycznie skrócony.

Porównanie czasu ruchu liniowego jednoosiowego PHASER-a i jednoosiowego robota FLIP-X

02 Wysoka ładowność serii MF – maksymalna ładowność wynosi 160 kg!

Typy MF, które wykorzystują magnesy płaskie, mają maksymalną długość skoku 4m. Ładunki mogą być przenoszone na duże odległości. Maksymalne obciążenie użytkowe zostało zwiększone ze 100 do 160 kg i może być przenoszone z dużą dokładnością przy dużych prędkościach. (W typach MF maksymalna prędkość jest ograniczona w niektórych zakresach obciążenia użytkowego).

03 Niższy koszt aplikacji dzięki cechom silnika liniowego

Typy silników liniowych są bardziej efektywne w obniżaniu kosztów przy przenoszeniu ładunków z dużą prędkością, na duże odległości i z większą powtarzalnością.
Sprzężenie zwrotne systemu jest zapewnione przez opatentowaną skalę magnetyczną opracowaną przez Yamaha.

04 Wózki podwójne jako standard na wszystkich modułach

Seria MF standardowo obsługuje podwójne nośniki, co pozwala na konfigurację systemu zachowując oszczędnością miejsca.
Takie rozwiązanie daje niższe koszty i lepszy czas taktowania w porównaniu z wykorzystaniem 2 jednostek robota jednoosiowego.
Korzyści to krótsze czasy konfiguracji, brak konieczności stosowania dodatkowych kombinacji osi, możliwość wspólnego korzystania z narzędzi itp. (program zapobiegania kolizjom może być również wykorzystany w sterownikach serii RCX).

05 Efektywne wykorzystanie skoku

Roboty jednoosiowe z silnikami liniowymi zawierają również wewnętrzną cewkę wewnętrzną jako element jednostki napędowej, która eliminuje wewnętrzną martwą przestrzeń i maksymalizuje skok. Jednostka jest również dwustronnie symetryczna, co zapewnia większą swobodę w rozmieszczeniu robotów.

06 Cichy, zachowujący długą żywotność

W odróżnieniu od robotów typu śruba kulowa, istnieje niewiele sekcji ślizgowych i obrotowych, więc praca jest niesamowicie cicha. Ponadto cewka i magnes nie stykają się ze sobą, więc robot nie zużywa się i może być używany przez dłuższy czas.

07 Skala liniowa produkcji YAMAHA

YAMAHA zastosowała własną, znakomitą technologię liniowej detekcji sygnału magnetycznego.

Skala typu magnetycznego jest idealna do pracy w trudnych warunkach

Skala magnetyczna Yamaha jest odporna na zabrudzenia i zanieczyszczenia oraz może być stosowana w miejscach częściowo narażonych na działanie smarów i olejów.

Specyfikacje pół-absolutne

Zastosowanie specjalnych rozwiązań eliminuje konieczność wykonywania dużego ruchu powrotnego po włączeniu zasilania (Wózek porusza się maksymalnie o 76mm przy załadunku sygnałów). Skala pół-absolutna uzyskuje aktualną pozycję poprzez ładowanie sygnałów zarejestrowanych na skali liniowej.

Wysoka rozdzielczość do 1 mikrona

Sygnały magnetyczne rejestrowane ze skali magnetycznej są wykrywane i interpolowane w celu osiągnięcia wysokiej rozdzielczości 1µm.

Niższe koszta

Wykonanie skali we własnym zakresie i umieszczenie jej w robocie pozwala na uzyskanie informacji zwrotnej o długich przemieszczeniach przy rozsądnych kosztach.

Dokładność pozycjonowania +/-5µm

W pełni zamknięty system sterowania zapewnia stałe sprzężenie zwrotne pozycji wózka w celu osiągnięcia bardzo dokładnego i stabilnego pozycjonowania. Luz zwrotny jest wyeliminowany, ponieważ nie ma żadnych elementów mechanicznych, takich jak śruby kulowe czy pasy napędowe.

08 Struktura odporna na kurz

Wszystkie roboty liniowe YAMAHA wykorzystują przesłony ze stali nierdzewnej, które zapobiegają przedostawaniu się do środka brudu i ciał obcych. Okiennice te wykonane są z wytrzymałej stali nierdzewnej, zaprojektowanej specjalnie do wytrzymywania ekstremalnie wysokiego stopnia zmęczenia metalu, i wykonane są tak, aby mogły pracować z długimi skokami i z dużą prędkością.

09 Obługa operacji na wielu wózkach

Seria PHASER umożliwia również obsługę „wielu nośników”, co pozwala na zastosowanie 3 lub więcej wózków na jednym robocie. Ta możliwość drastycznie rozszerza obecny zakres zastosowań dzięki efektowi poprawy czasu taktu i oszczędności miejsca.

10 Obsługuje podwójny napęd

Zastosowanie podwójnego napędu do jednoczesnego uruchamiania 2 osi pozwala na przenoszenie dużych prędkości na dużym obszarze, jak również na przenoszenie dużych ciężarów użytkowych. Yamaha może zapewnić optymalny system sterowania, który odpowiada sztywności podnośnika robota, np. sterowanie wsparciem momentu obrotowego lub dwuosiowe sterowanie pozycjonowaniem.

Dokumentacja techniczna

Funkcje       Specyfikacja