Roboty SCARA do pracy w ciężkich warunkach seria YK-XGP

 Roboty SCARA seria YK-XGP

Robot Scara do pracy w ciężkich warunkach

Roboty SCARA do pracy w ciężkich warunkach seria YK-XGP

Pyłoszczelne i kroploszczelne roboty SCARA mogą być z powodzeniem stosowane przy pracy która generuje pył lub krople wody. Poza odpornością na ciężkie warunki pracy, robot ten zbudowany jest tak, aby sam nie generował żadnych zanieczyszczeń.

Długość ramienia: 250 mm do 1000 mm 

Maksymalne obciążenie: 5 kg – 18 kg

Cechy

01 Konstrukcja mieszkowa poprawia właściwości pyło- i kroploszczelne

Typ pyło- i kroploszczelny, który może być stosowany nawet w środowisku pracy, w którym rozpraszanie wody lub pyłów cząstkowych zostało odnowione na konstrukcję całkowicie bezpaskową. Dodatkowo zastosowano konstrukcję mieszkową, aby poprawić właściwości pyłoszczelne i niekapiące.

02 Wewnętrzna struktura osiągająca wysoką sztywność i dokładność

03 Całkowicie pozbawiona napędu paskowego

Całkowicie bez paskową konstrukcję uzyskano dzięki zastosowaniu bezpośredniej konstrukcji sprzęgu osi ZR. Ta bezpośrednia struktura napędu drastycznie zmniejsza straty ruchu. Utrzymuje również wysoką dokładność przez długi okres czasu. Zapewnia bezobsługową eksploatację przez dłuższy okres czasu bez obaw o zerwanie, rozciąganie lub zużycie paska wraz z wiekiem.

04 Wysoka prędkość pracy

Standardowy czas cyklu jest oczywiście szybki, ale projektowanie YAMAHA podkreśla również czas taktu w rzeczywistym obszarze użytkowania. Drastyczna poprawa prędkości maksymalnej została osiągnięta poprzez zmianę przełożenia przekładni i maksymalnych obrotów silnika. Zaowocowało to również lepszym czasem taktu podczas ruchów na długich dystansach.

05 Ulepszona konserwacja i serwis

Osłony robota YAMAHA SCARA serii YK-XG mogą być zdejmowane od przodu lub od góry. Osłona jest oddzielona od kabla, dzięki czemu zadania konserwacyjne są łatwe do wykonania.

W przypadku zwykłych robotów wymiana smaru na przekładni harmonicznej zabiera dużo czasu i kłopotów, ponieważ przekładnia musi być zdemontowana i mogą wystąpić odchylenia pozycji. W przypadku robotów YAMAHA SCARA przekładnia harmoniczna jest jednak zabezpieczona smarem, więc nie ma potrzeby wymiany smaru (YK-500XG do YK1000XG).

06 Wydajność momentu bezwładności osi Robota R

Wydajność robota SCARA nie jest ograniczona tylko do standardowego czasu cyklu. Rzeczywiste sytuacje robocze obejmują różny zakres ciężkich elementów, jak również pracę z dużym przesunięciem. W takich przypadkach zastosowanie niskiego momentu bezwładności osi R pomoże drastycznie skrócić czas cyklu. Wszystkie roboty YAMAHA SCARA posiadają reduktor prędkości bezpośrednio połączony z końcówką osi obrotowej. Oś R wytwarza niezwykle wysoki dopuszczalny moment bezwładności, który zapewnia wysoką prędkość pracy w porównaniu do struktur, w których pozycjonowanie jest zwykle wykonywane przez taśmę po zwolnieniu.

Oś R dopuszczalny moment bezwładności : Porównanie YK120XG z modelami konkurencji

Duża bezwładność jest wytwarzana, gdy przesunięcie od osi R do środka obciążenia jest znaczne, co może poważnie ograniczyć przyspieszenie podczas pracy.

Dopuszczalny moment bezwładności w serii YAMAHA XG jest wyjątkowo duży w porównaniu z innymi robotami firmy SCARA tej samej klasy i dlatego mogą one pracować z dużą prędkością nawet przy przesunięciu roboczym.

07 Kompaktowa SCARA

Zmiana układu przewodów spowodowała, że całkowita wysokość przewodów była niższa od pokrywy urządzenia.

Ponadto dzięki zastosowaniu silnika o małej długości całkowitej i podstawie z materiału wytłaczanego uzyskano najmniejsze wymiary wśród urządzeń w tej samej klasie.

08 Wytrzymały, odporny na warunki środowiskowe resolwer zapewnia kontrolę w pętli zamkniętej

Detektor pozycji to resolwer. Resolwer ma prostą, ale mocną konstrukcję, w której nie wykorzystano żadnych elementów elektronicznych, dzięki czemu charakteryzuje się dużą wytrzymałością w trudnych warunkach pracy, a także niską awaryjnością. Struktura resolwera nie ma żadnych problemów z wykrywaniem, które występują w innych czujnikach, takich jak enkodery optyczne, których elementy elektroniczne ulegają awarii lub są narażone na działanie wilgoci lub oleju, który przywiera do dysku. Ponadto specyfikacje mechaniczne zarówno dla specyfikacji bezwzględnych jak i przyrostowych są wspólne dla wszystkich sterowników, więc można przełączyć się na specyfikacje bezwzględne lub przyrostowe tylko poprzez ustawienie parametru.

Nawet jeśli akumulator bezołowiowy jest całkowicie zużyty, SCARA może pracować na specyfikacji przyrostowej, więc w mało prawdopodobnym przypadku awarii można czuć się bezpiecznie wiedząc, że nie będzie potrzeby zatrzymywania linii produkcyjnej. Obwód zapasowy został całkowicie wyremontowany i obecnie ma okres podtrzymania do 1 roku.

Uwaga. Roztwór ma prostą strukturę, w której w ogóle nie wykorzystuje się elementów elektronicznych. Jest wysoce odporny na niskie i wysokie temperatury, uderzenia, hałas elektryczny, cząsteczki kurzu, olej itp. i jest stosowany w samochodach, pociągach i samolotach.

09 Sterowanie strefą (=Automatyczne ustawianie funkcji maksymalnego przyspieszenia/opóźnienia)

W przypadku robotów SCARA istnieje duża różnica w obciążeniu silnika i reduktora prędkości w zależności od tego, czy ramię robota jest złożone czy rozłożone. Roboty YAMAHA SCARA mogą jednak automatycznie ustawiać optymalne maksymalne przyspieszenie i hamowanie w zależności od stanu ramienia podczas uruchamiania i stanu ramienia podczas kończenia pracy. Możliwość ta oznacza, że samo wprowadzenie początkowego obciążenia użytkowego zapobiegnie przekroczeniu przez robota wartości tolerancji dla szczytowego momentu obrotowego silnika i szczytowego dopuszczalnego momentu obrotowego reduktora prędkości. W ten sposób można w razie potrzeby pobrać pełną moc z silnika i utrzymać wysoki poziom przyspieszenia/opóźnienia.

10 Opcje wału drążonego i kołnierza narzędziowego

Przydatne opcje obejmują pusty wał, który ułatwia podłączanie przewodów do narzędzia z końcówką oraz kołnierz narzędziowy do mocowania narzędzia.

Dokumentacja techniczna robotów Scara

Funkcje       Specyfikacja